W dniach 13 i 14 grudnia 2018 r. odbyła się „Świąteczna Zbiórka Żywności", zorganizowana przez Zespół Placówek Oświatowych im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie. W ramach akcji, organizowanej od piętnastu lat przed Świętami Bożego Narodzenia, wolontariusze z Publicznego Gimnazjum w Krasocinie zbierali produkty spożywcze w sklepach na terenie naszej miejscowości.

Dzięki zaangażowaniu naszych uczniów i hojności mieszkańców udało się zebrać znaczną ilość produktów, takich jak: cukier, makaron, mąka, olej, konserwy, słodycze, herbata, środki czystości i inne. Produkty zostały posortowane, spakowane i przekazane osobom znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, starszym, niepełnosprawnym, samotnym. 

Uczestnicy i opiekunowie zbiórki żywności dziękują za okazaną życzliwość wszystkim ofiarodawcom, właścicielom i pracownikom sklepów „Delikatesy Centrum”, „Odido”, „Stokrotka” i „Carrefour” za umożliwienie przeprowadzenia akcji oraz Panu wójtowi za użyczenie samochodu, którym rozwieziono pomoc potrzebującym.

Opiekunki akcji: Elżbieta Kowalczyk Wanda Malicka.