Sztaba złota największą atrakcją dnia otwartego NBP w Kielcach.

Jak wygląda wnętrze banku, ile waży sztaba złota, czym zajmuje się Narodowy Bank Polski – tego wszystkiego dowiedzieli się uczniowie klasy IIa i IIb Publicznego Gimnazjum w Krasocinie w czasie Dnia Otwartego NBP. Wizyta w banku była również okazją, żeby nauczyć się, jak odróżnić banknoty prawdziwe od fałszywych. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się także wystawa skarbonek z całego świata. Przedmioty te kolekcjonuje Szczepan Ignaczyński, który przyjechał do Kielc z Kraśnika. 

Czytaj więcej...

       

      W dniu 30 kwietnia 2015 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły, odbyła się uroczysta akademia z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Czytaj więcej...

Finaliści konkursów 2014/2015

Zakończył się II etap konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach. Miejsce w Finale z możliwością ubiegania się o tytuł laureata wywalczyło sześcioro naszych reprezentantów.

Aleksandra Arczewska - biologia (Opiekun Iwona Dusza)

Karolina Kłoczko - język niemiecki (Opiekun - Beata Bartosik)

Karol Kukla - chemia (Opiekun-Stanisław Dumin)

i biologia (Opiekun - Iwona Dusza)

Katarzyna Tlustochowicz - biologia (Opiekun - Iwona Dusza)

Magdalena Grzyb - konkurs humanistyczny w SP

(Opiekun - Lena Łaskawska-Wolny i Renata Pasińska)

Rafał Robak - informatyka (Opiekun - Elżbieta Kowalczyk)

Życzymy powodzenia i bardzo mocno trzymamy kciuki !!!

RZYMIANIE I GALLOWIE W… KRASOCINIE9 lutego 2015 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Krasocinie odbyła się żywa lekcja historii pt.: „Rzym i Galia w starożytności”, przygotowana przez grupę rekonstrukcyjną „ARKONA” z Torunia.

Czytaj więcej...

Sukces gimnazjalistów z Krasocina i Oleszna15 stycznia 2015 r. w I Liceum Ogólnokształcącym we Włoszczowie odbył się konkurs profilaktyczny pod hasłem „Żyję bez ryzyka HIV/AIDS”. Konkurs był skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych z terenu powiatu włoszczowskiego. Jego celem była promocja zdrowego stylu życia oraz uświadomienie uczniom zagrożeń związanych z ryzykownymi zachowaniami w zakresie HIV i AIDS. Rywalizacja odbyła się w dwóch kategoriach - wiedzowej i plastycznej.

Czytaj więcej...

II TURNIEJ TAŃCA FREESTYLE „DAY OF DANCE” W ZPO W KRASOCINIE

       11 stycznia w Zespole Placówek Oświatowych w Krasocinie odbyła się II edycja Turnieju Tańca Freestyle „Day of dance”. Głównym organizatorem przedsięwzięcia był Pan Marcin Kozera, absolwent ZPO w Krasocinie. Turniej miał poszerzyć kulturę taneczną w naszej gminie i województwie oraz wesprzeć Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zmaganiom turniejowym amatorów towarzyszyły pokazy profesjonalnych tancerzy - reprezentantów kadry Polski, oraz kieleckich wokalistów.

Czytaj więcej...

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA…   

12 grudnia odbył się I Gminno-Parafialny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych w Językach Polskim, Angielskim i Niemieckim. Organizatorem konkursu był Zespół Placówek Oświatowych w Krasocinie we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Krasocinie. Uczestnicy festiwalu prezentowali swoje umiejętności w kategoriach szkół podstawowych i gimnazjów. Profesjonalne jury wysłuchało 27 prezentacji wokalnych zespołów bądź solistów  z 9 szkół z terenu gminy Krasocin.

Czytaj więcej...

„KOPCIUSZEK” W ZPO W KRASOCINIE

Tradycją Zespołu Placówek Oświatowych w Krasocinie są grudniowe przedstawienia, przygotowywane przez nauczycieli dla swoich uczniów. W ubiegłym roku pedagodzy wystawili sztukę „List do świętego Mikołaja”, w tym roku z okazji świąt Bożego Narodzenia przedstawili „Kopciuszka”.

W tytułową bohaterkę tej znanej bajki wcieliła się Pani Aleksandra Wdowiak. Rola macochy przypadła Pani Alinie Arczewskiej, postacie przyrodnich sióstr brawurowo odegrały Panie Renata Pasińska i Beata Bartosik, a wróżką była Pani Barbara Drzewiecka. Niemałe poruszenie wśród uczniów wywołali ksiądz Michał Krężel rolą giermka oraz Pan Paweł Klimczyk (rola księcia), który zamiast na rumaku na scenę wjechał na małym rowerku. Wszyscy aktorzy przebrani byli w zabawne stroje, mieli fikuśne fryzury i makijaże. Przedstawienie udało się, było pełne humoru, a - co najważniejsze - dało wiele radości dzieciakom. Od pierwszych chwil kiedy na scenie pojawili się aktorzy, uczniowie nie mogli oderwać od  nich oczu. „To było wspaniałe przeżycie!", „Cudowne przedstawienie…” - takie opinie było słychać po wyjściu z sali gimnastycznej i była to największa nagroda dla grających nauczycieli.

Na przedstawienie przybyli zacni goście: wójt naszej gminy Pan Ireneusz Gliściński, wojewódzki koordynator klubów 4H Pani Renata Gos, rodzice uczniów, całe grono pedagogiczne Zespołu Placówek Oświatowych w Krasocinie oraz uczniowie z filii w Brygidowie, którzy dzięki sponsorowi bezpłatnie przyjechali do Krasocina.

11 listopada 2014 - Święto Niepodległości

"Kiedy nagle las zaszumi

Mowę sosny gdy zrozumiesz ...

To już Polska"

         Dnia 7 listopada 2014 r. w ZPO w Krasocinie odbyła się akademia z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległosci. Uroczystość miała niezwykle podniosły i patriotyczny charakter.

Czytaj więcej...

           

           

Czytaj więcej...

VIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Feliksa Raka

          17 października 2014 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie miało miejsce uroczyste podsumowanie VIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Feliksa Raka i wręczenie nagród laureatom. Imprezę, jak co roku, poprowadził Ryszard Kowalczyk, nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej i Publicznego Gimnazjum w Olesznie.

Czytaj więcej...

Sukces klubów 4H „Kraski” i „Groszki” z Krasocina i „Orliki” z Mieczyna.

Czytaj więcej...

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

10 października od samego rana w naszej szkole panowała podniosła atmosfera za sprawą ślubowania. Do tej uroczystości uczniowie przygotowywali się od początku roku szkolnego. Wytrwale uczyli się tekstów, wierszy i piosenek. Uczniowie kl. Ia (wych. M. Pyka) i Ib (wych.M. Knap) przybyli do szkoły w eleganckich ubraniach, z lekkim uczuciem niepewności czy wszystko się uda.

Czytaj więcej...

         8 maja w dwóch parafiach naszej gminy gościł ksiądz biskup pomocniczy Diecezji Kieleckiej Marian Florczyk. Podczas wizyty ksiądz biskup odwiedził Zespół Placówek Oświatowych w Olesznie i Zespół Placówek Oświatowych w Krasocinie. W obu placówkach odbyły się spotkania z dziećmi i młodzieżą oraz krótkie spotkania z nauczycielami. Kierując słowa do uczniów i nauczycieli gość podkreślił rolę rodziny i dobrego wychowania dzieci oraz wagę zawodu nauczyciela i wychowawcy.

Czytaj więcej...

      Nietypowe nocne zajęcia gimnazjalistów z Krasocina

     Klub 4H „Art Team”, działający w Publicznym Gimnazjum w Krasocinie, zorganizował dla kolegów i koleżanek z Zespołu Placówek Oświatowych w Krasocinie dwudniowe zabawy połączone z noclegiem w szkole. Zajęcia rozpoczęły się w piątkowe popołudnie od warsztatów z kosmetyczką, która udzielała rad uczennicom, jak dbać o cerę oraz wykonała kilka makijaży.

      Następnie zabawa zaczęła nabierać tempa. Uczniowie podzieleni na zespoły wzięli udział w trzyjęzykowych podchodach. Wewnątrz budynku szkolnego organizatorzy w przemyślnych 28 miejscach ukryli polecenia i zagadki w języku polskim, niemieckim i angielskim. Uczniowie rywalizowali ze sobą poszukując odpowiedzi na pytania. Nawet nie podejrzewali, że z pozoru prosta zabawa będzie wymagała od nich tyle sprytu, wiedzy i inteligencji, a wśród korytarzy i pomieszczeń szkolnych pokonają na nogach kilka kilometrów. Grupy mijały się, pozdrawiały, czasem czuły swój oddech na plecach, gdy któraś wykonała swoje zadania szybciej. Choć podchody organizowano po raz pierwszy, a liczba zagadnień logistycznych do rozwiązania była niezliczona, satysfakcji i radości z zabawy było co niemiara.

       Kolejnymi punktami programu były zajęcia muzyczne typu „karaoke” oraz wieczór filmowy, który trwał do wczesnych godzin porannych. Innych pomysłów spędzenia na wesoło nocnego czasu w szkole było wiele. O godz. 200 jedna z grup rozegrała na sali gimnastycznej mecz w siatkówkę, a druga smażyła smaczne gofry. Nad ranem uczestnicy przytulili się do szkolnych materacy i śpiworów.

       Celem zajęć było zwrócenie uwagi uczniów na znaczenie nauki języków obcych we współczesnym świecie oraz budowanie tolerancji i szacunku dla odmiennych kultur i tradycji. Organizatorami wydarzenia byli nauczyciele ZPO w Krasocinie: Aleksandra Wdowiak, Monika Dąbrowska, Beata Bartosik, Alina Arczewska i ks. Michał Krężel.

Więcej zdjęć z nocnych zajęć gimnazjalistów z Krasocina do zobaczenia w galerii.

ZSP nr 5 w Łopusznie z wizytą w Publicznym Gimnazjum w Krasocinie

       Dnia 6 marca 2014 r. w Publicznym Gimnazjum w Krasocinie odbyło się spotkanie z nauczycielami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łopusznie. Gośćmi byli: mgr Artur Szkot, mgr Agnieszka Siwek i mgr inż. Jacek Krotla. Spotkanie to miało na celu przede wszystkim wypromowanie ZSP nr 5. W czasie prezentacji ustnej każdy uczeń gimnazjum, który chce kontynuować dalszą edukację w technikum został zapoznany ze szczegółowymi informacjami na temat Pałacu, dowiedział się o wyposażeniu szkoły i szerokich ofertach nauczania. Na "deser" mgr Agnieszka Siwek umocniła każdego w fakcie, że ich szkoła to nie tylko teoria a przede wszystkim praktyka, która jest niezbędna w czasie wykonywania zawodu.

       Ponadto nie zabrakło prezentacji multimedialnej, która miała na celu zachęcić przyszłych absolwentów gimnazjum do kształcenia się w LO. Mgr Artur Szkot perfekcyjnie przedstawił plan nauczania w klasie policyjno - prawnej, która oferuje przedmioty rozszerzone takie jak : historia wos i angielski oraz uzupełniające : psychologia i podstawy prawne. Mgr Szkot zapoznał również gimnazjalistów z NOWOŚCIAMI jakie oferuje ZSP nr 5 w Łopusznie. Była to m.in. klasa bezpieczeństwa wewnętrznego, która zachowuje innowacyjny program łączący naukę matematyki, geografii, angielskiego, a zarazem psychologii, podstaw prawnych oraz bezpieczeństwa.

      Reasumując spotkanie przebiegło pomyślnie. Każdy uczeń gimnazjum został zachęcony do edukacji z Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łopusznie a jak powszechnie wiadomo w dobie XXI wieku dobra reklama to połowa sukcesu. Myślę, że w promowaniu ZSP nr 5 w Łopusznie nauczyciele spisali się na złoty medal.

Autor: Paulina Wdowiak

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

        W dniach 16 i 17 grudnia 2013 r. w sklepach w Krasocinie odbyła się coroczna zbiórka żywności. Akcja zorganizowana została przez Publiczne Gimnazjum w Krasocinie w porozumieniu z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Ogółem zebrano 403 kg żywności oraz 20 kg środków czystości.

       Obdarowanych zostało 13 rodzin wielodzietnych, niepełnych i o niskich dochodach. Transport paczek do obdarowanych zapewnił Urząd Gminy w Krasocinie.Mieszkańcy Krasocina tradycyjnie wykazali się dużą ofiarnością, za którą organizatorzy akcji serdecznie dziękują.

Narodowe Czytanie – Aleksander Fredro

19 września 2013 r. wraz z klasą II Publicznego Gimnazjum w Krasocinie (opiekun pani Lena Łaskawska-Wolny) włączyliśmy się w akcję Narodowe Czytanie, objętą patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

mt_gallery:FredroUczestnicy imprezy czytali głośno fragmenty najbardziej znanych utworów Aleksandra Fredry (w tym roku przypada 220 rocznica jego urodzin): Zemsty i Ślubów Panieńskich. mt_gallery:FredroMłodzież postarała się o świetną interpretację dramatów, gratulujemy umiejętności recytatorskich oraz serdecznie dziękujemy za udział w akcji.

Aleksandra Klim

Magdalena  Kowalczyk

Dzień Edukacji Narodowej

     15 października w ZPO w Krasocinie odbył się uroczysty apel poświęcony Dniu Edukacji Narodowej, a tym samym pokazaniu blasków i cieni pracy współczesnego nauczyciela w krzywym zwierciadle scenek i skeczy przygotowanych przez uczniów.

     „Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości” – tak twierdził Albert Einstein, młodzież gimnazjalna, uczniowie klasy III a pod kierunkiem pani Aliny Sakwy pokazali swoja wizję pracy nauczyciela prezentując scenkę pt. „Zjazd absolwentów”.

     „Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą nauczać” – te słowa Marka Twaina najlepiej tłumaczą powołanie które kieruje naszych kochanych belfrów codziennie rano do szkoły by nas uczyć.Tę sytuację najlepiej zobrazowały uczennice z klas VI szkoły podstawowej w scenkach przygotowanych z panią Agnieszką Włodarską pt. „Pan Belfer był chory” oraz „W bibliotece”.

      "Z rąk do rąk podajemy skromnej mądrości dar zwyczajny". Z okazji Dnia Nauczyciela składam serdeczne życzenia wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.