ZSP nr 5 w Łopusznie z wizytą w Publicznym Gimnazjum w Krasocinie

       Dnia 6 marca 2014 r. w Publicznym Gimnazjum w Krasocinie odbyło się spotkanie z nauczycielami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łopusznie. Gośćmi byli: mgr Artur Szkot, mgr Agnieszka Siwek i mgr inż. Jacek Krotla. Spotkanie to miało na celu przede wszystkim wypromowanie ZSP nr 5. W czasie prezentacji ustnej każdy uczeń gimnazjum, który chce kontynuować dalszą edukację w technikum został zapoznany ze szczegółowymi informacjami na temat Pałacu, dowiedział się o wyposażeniu szkoły i szerokich ofertach nauczania. Na "deser" mgr Agnieszka Siwek umocniła każdego w fakcie, że ich szkoła to nie tylko teoria a przede wszystkim praktyka, która jest niezbędna w czasie wykonywania zawodu.

       Ponadto nie zabrakło prezentacji multimedialnej, która miała na celu zachęcić przyszłych absolwentów gimnazjum do kształcenia się w LO. Mgr Artur Szkot perfekcyjnie przedstawił plan nauczania w klasie policyjno - prawnej, która oferuje przedmioty rozszerzone takie jak : historia wos i angielski oraz uzupełniające : psychologia i podstawy prawne. Mgr Szkot zapoznał również gimnazjalistów z NOWOŚCIAMI jakie oferuje ZSP nr 5 w Łopusznie. Była to m.in. klasa bezpieczeństwa wewnętrznego, która zachowuje innowacyjny program łączący naukę matematyki, geografii, angielskiego, a zarazem psychologii, podstaw prawnych oraz bezpieczeństwa.

      Reasumując spotkanie przebiegło pomyślnie. Każdy uczeń gimnazjum został zachęcony do edukacji z Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łopusznie a jak powszechnie wiadomo w dobie XXI wieku dobra reklama to połowa sukcesu. Myślę, że w promowaniu ZSP nr 5 w Łopusznie nauczyciele spisali się na złoty medal.

Autor: Paulina Wdowiak