Nietypowe nocne zajęcia gimnazjalistów z Krasocina

     Klub 4H „Art Team”, działający w Publicznym Gimnazjum w Krasocinie, zorganizował dla kolegów i koleżanek z Zespołu Placówek Oświatowych w Krasocinie dwudniowe zabawy połączone z noclegiem w szkole. Zajęcia rozpoczęły się w piątkowe popołudnie od warsztatów z kosmetyczką, która udzielała rad uczennicom, jak dbać o cerę oraz wykonała kilka makijaży.

      Następnie zabawa zaczęła nabierać tempa. Uczniowie podzieleni na zespoły wzięli udział w trzyjęzykowych podchodach. Wewnątrz budynku szkolnego organizatorzy w przemyślnych 28 miejscach ukryli polecenia i zagadki w języku polskim, niemieckim i angielskim. Uczniowie rywalizowali ze sobą poszukując odpowiedzi na pytania. Nawet nie podejrzewali, że z pozoru prosta zabawa będzie wymagała od nich tyle sprytu, wiedzy i inteligencji, a wśród korytarzy i pomieszczeń szkolnych pokonają na nogach kilka kilometrów. Grupy mijały się, pozdrawiały, czasem czuły swój oddech na plecach, gdy któraś wykonała swoje zadania szybciej. Choć podchody organizowano po raz pierwszy, a liczba zagadnień logistycznych do rozwiązania była niezliczona, satysfakcji i radości z zabawy było co niemiara.

       Kolejnymi punktami programu były zajęcia muzyczne typu „karaoke” oraz wieczór filmowy, który trwał do wczesnych godzin porannych. Innych pomysłów spędzenia na wesoło nocnego czasu w szkole było wiele. O godz. 200 jedna z grup rozegrała na sali gimnastycznej mecz w siatkówkę, a druga smażyła smaczne gofry. Nad ranem uczestnicy przytulili się do szkolnych materacy i śpiworów.

       Celem zajęć było zwrócenie uwagi uczniów na znaczenie nauki języków obcych we współczesnym świecie oraz budowanie tolerancji i szacunku dla odmiennych kultur i tradycji. Organizatorami wydarzenia byli nauczyciele ZPO w Krasocinie: Aleksandra Wdowiak, Monika Dąbrowska, Beata Bartosik, Alina Arczewska i ks. Michał Krężel.

Więcej zdjęć z nocnych zajęć gimnazjalistów z Krasocina do zobaczenia w galerii.