„KOPCIUSZEK” W ZPO W KRASOCINIE

Tradycją Zespołu Placówek Oświatowych w Krasocinie są grudniowe przedstawienia, przygotowywane przez nauczycieli dla swoich uczniów. W ubiegłym roku pedagodzy wystawili sztukę „List do świętego Mikołaja”, w tym roku z okazji świąt Bożego Narodzenia przedstawili „Kopciuszka”.

W tytułową bohaterkę tej znanej bajki wcieliła się Pani Aleksandra Wdowiak. Rola macochy przypadła Pani Alinie Arczewskiej, postacie przyrodnich sióstr brawurowo odegrały Panie Renata Pasińska i Beata Bartosik, a wróżką była Pani Barbara Drzewiecka. Niemałe poruszenie wśród uczniów wywołali ksiądz Michał Krężel rolą giermka oraz Pan Paweł Klimczyk (rola księcia), który zamiast na rumaku na scenę wjechał na małym rowerku. Wszyscy aktorzy przebrani byli w zabawne stroje, mieli fikuśne fryzury i makijaże. Przedstawienie udało się, było pełne humoru, a - co najważniejsze - dało wiele radości dzieciakom. Od pierwszych chwil kiedy na scenie pojawili się aktorzy, uczniowie nie mogli oderwać od  nich oczu. „To było wspaniałe przeżycie!", „Cudowne przedstawienie…” - takie opinie było słychać po wyjściu z sali gimnastycznej i była to największa nagroda dla grających nauczycieli.

Na przedstawienie przybyli zacni goście: wójt naszej gminy Pan Ireneusz Gliściński, wojewódzki koordynator klubów 4H Pani Renata Gos, rodzice uczniów, całe grono pedagogiczne Zespołu Placówek Oświatowych w Krasocinie oraz uczniowie z filii w Brygidowie, którzy dzięki sponsorowi bezpłatnie przyjechali do Krasocina.