Dzień Edukacji Narodowej

     15 października w ZPO w Krasocinie odbył się uroczysty apel poświęcony Dniu Edukacji Narodowej, a tym samym pokazaniu blasków i cieni pracy współczesnego nauczyciela w krzywym zwierciadle scenek i skeczy przygotowanych przez uczniów.

     „Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości” – tak twierdził Albert Einstein, młodzież gimnazjalna, uczniowie klasy III a pod kierunkiem pani Aliny Sakwy pokazali swoja wizję pracy nauczyciela prezentując scenkę pt. „Zjazd absolwentów”.

     „Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą nauczać” – te słowa Marka Twaina najlepiej tłumaczą powołanie które kieruje naszych kochanych belfrów codziennie rano do szkoły by nas uczyć.Tę sytuację najlepiej zobrazowały uczennice z klas VI szkoły podstawowej w scenkach przygotowanych z panią Agnieszką Włodarską pt. „Pan Belfer był chory” oraz „W bibliotece”.

      "Z rąk do rąk podajemy skromnej mądrości dar zwyczajny". Z okazji Dnia Nauczyciela składam serdeczne życzenia wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.